Skauti Sagittarius

Chlapecká část vranského skautingu pro starší členy se schází každé čtvrtky od 18:10 do 19:40. Hlavní vedoucí je Matla a k sobě má spoustu úžasných pomocníků jako jsou Maikl, Míra, Ondra, Marek a Přemek.

Téma schůzek se snažíme vždy domluvit dopředu a směřovat je určitým směrem: zdravověda, spolupráce, komunikace, novinky ve světě, uzlování, šifry, přežití v přírodě a spousty dalších zajímavých témat. Dále na schůzce plníme tzv. skautské stezky, které pomáhají k rozvoji osobnosti a schopnosti skautů. Snažíme se vzdělávat skauty ve tradičních i v moderních dovednostech. Takže představa toho, že skaut je kluk ve srandovní košilce, který běhá po lese – není pravdivá! 🙂

Chlapci jsou rozděleny na dvě fungující družiny s pojmenováním Lajky a Meteoři.

Lajky vede Hrnec se svým zástupcem Bobíkem a Meteory vede Kuba se svým zástupcem Vašíkem.

Od nového roku fungují zavedené mezidružinové výzvy, ve kterým soupeří dvě družiny chlapců s družinou dívek (Luny) – všichni mezi sebou v nejrůznějších disciplínách.

Celý rok kluci za aktivity na schůzkách i mimo ně získávají bodovací kameny, které se na konci školního roku sčítají a probíhá všemi oblíbená burza o cenné věci.

Skauti fungují nejen každý čtvrtek, ale také jezdí na jednodenní či vícedenní výpravy. Spolupracují s mladšími členy. Účastní se místních obecních akcí na kterých pomáhají a také reprezentují.

V nedávné době byli také členové na celosvětovém setkání skautů v Americe, ze které nám přivezli mnoho zážitků.

Chcete se přidat k nám? Neváhejte se přijít nezávazně podívat na schůzku!

-.. — … – .- …- / … . / -. .- / ….- —-. .-.-.- —-. —.. —-. —-. ..— —– –..– / .—- ….- .-.-.- …– –… –… —-. ..— ..— / .- / —.. / .–. .-. — …. — -.. / –.. .- / .—- …. .-.. . -.. . .— / ..- / -.- . … -.- -.–

Družiny skautů Sagittarius

Laiky

V čele družiny
Hrnec, Bobík

Schůzky
čtvrtek

Meteoři

V čele družiny
Kuba, Vašek

Schůzky
čtvrtek

13. oddíl Sagitarius na sociálních sítí

Skauti a skautky 11 – 14 let se už mohou podílet na přípravě programu pro ostatní. Jsou aktivní, samostatní, rozvijí své silné stránky a učí se přijímat ty slabší. Umí respektovat domluvená pravidla a pomáhají ostatním.