Teepee skautský tábor Vltava

Naše tábořiště

Náše středisko má stálé tábořiště v Bořicích u Písku.

Děti si každoročně staví teepee na louce, která je mezi lesy a v lízkosti malého rybníka. Ideální místo na táboření a hry. Ve stanech spí skauti po skupinkách a mohou si uprostřed založit vlastní ohniště.

Náš skautský tábor probíhá kazdoročně v červenci. První dva týdny mají skauti a skautky a druhé dva týdny prázdnin si užívají tábora světlušky a vlčata.

Každý tábor stavíme „na zelené louce“, to znamená že všechny stavby a teepee stavíme pokaždé od začátku s pomocí dobrovolníků z řad přátel střediska Vltava a rodinných příslušníků. Stavba tábora se tak stává společně stráveným časem, kdy se může každý učit od druhého.

Táborem nás provází celotáborová hra. Její téma dává táboru rámec. Často si tábory pamatujeme právě podle dané „celotáborovky“.

V uplynulích letech se tak mohli skauti vydat do Narnie, bojovaly s draky, vydali se na cestu kolem světa, nebo se dostali až na Olypm.

Stavění teepee skauti Vrané
Vztyčení vlajky na skautském táboře. Skauti Vrané.

Celých čas na táboře je opravdu nabitý. Podobně jako celoroční program je v souladu se skautskou výchovnou s důrazem na fyzickou aktivitu, učení pomocí her a získávání zkušeností.

Na táboře skauti hrajeme hry, věnujeme se sportům a turistice, učíme se pracovat s nástroji jako je pila a sekera a podílíme se i na vaření pro nás všechny.

Hodně času věnujeme tábornickým dovednostem, jako je stavba přístřešků, přežití v přírodě, orientace v terénu, vaření na ohni apod. Plníme si různé odborné zkoušky, tak zvané „odborky“.

Samozřejmě nechybí staré dobré rituály jako jsou nástupy, zpívání skautské hymny a večerky nebo třeba slibový oheň.

Adresa na tábor

Skautský tábor střediska Vltava
(Jméno dítěte)
Pošta Mirotice
Nám. M. Alše 21
39801  Mirotice

(Pokud budete chtít poslat balík, pošlete jej na jméno vedoucího. Více v podkladech na tábor.)